Direct inschrijven
12-03-2022
Muziekcursus
Jacqueline Dubach
Christopher Kale
22
10-03-2022
Bent u ook zo toe aan een feestje? In deze cursus gaan we kriskras door middeleeuwen en renaissance op zoek naar repertoire om de boel weer op te vrolijken na alle coronamisÈre. We kozen muziek met een knipoog: grappige drink- en dansliedjes, dubbelzinnige gangmakers en muzikale schranspartijen. Om je vingers bij af te likken!
We belichten de achtergronden van de muziek en de context waarin de liedjes ‘met een knipoog= zijn ontstaan. Daarnaast brengen we verdieping aan in het ensemblespel en de (tekst)interpretatie. Tijdens het eerste blokuur werken instrumentalisten en zangers apart van elkaar. Daarna volgen gemeenschappelijke sessies waarin Christopher Kale (voor de vocalisten) en Jacqueline Dubach (voor de instrumentalisten) beurtelings hun visie op de uitvoering van de muziekstukken geven.
Er is plaats voor zangers SATB, alle renaissance-instrumenten, blokfluit, gamba, vedel, dulciaan, luit en baroktrombone. Andere instrumentalisten kunnen eventueel meespelen na overleg.
Van deelnemers wordt verwacht dat zij ensemble-ervaring hebben, zelf hun instrument kunnen stemmen, hun muziek thuis goed voorbereiden en solistisch een partij kunnen bezetten. Blokfluitisten spelen SAT(B) en kunnen octaveren, ook zijn ze vertrouwd met intoneren. Wij streven naar een goede verdeling van de stemmen SATB bij de zangers, daarom kan het gebeuren dat we een keuze moeten maken uit de aanmeldingen. We spelen op a = 440 Hz.
zangers SATB en blokfluitisten, gambisten, vedelspelers, dulciaanspelers, luitisten, baroktrombonisten, violisten en cellisten. ALLEEN NOG PLAATS VOOR EEN TENOR EN EEN LUITIST
‘Beide docenten zijn zeer inspirerend. Uiterst bekwaam. Ik vind het geweldig om zo'n dag samen met hun met deze prachtige muziek bezig te kunnen zijn=.
‘De docenten zijn leuk en kordaat, positief en bemoedigend met veel ervaring=.
‘Groot voordeel was dat ze elkaar kennelijk al kenden en geweldig samen werkten. Ze waren zeer kundig en wisten ons spelen van onsamenhangend gebroddel tot prachtige muziek om te vormen=.
De inschrijving voor deze cursus is gesloten.
Direct inschrijven
Huismuziek steunen en lid worden?