Cursusoverzicht


CURSUSPROGRAMMA 2019-20

MUZIEKCURSUSSEN

BAROKKE CANTO OSTINATO
Docent: Robert de Bree
Datum: zaterdag 8 september 2019, 10.00-17.00 uur, Muziekgebouw aan ’t IJ, Amsterdam

BACH VOOR BLOKFLUITENSEMBLE NIEUW
Docent: Anna Stegmann
Datum: 21-22 september 2019, zaterdag 10.00-zondag 17.00 uur, Fredeshiem, Steenwijk

STRIJKTECHNIEK VOOR (ALT)VIOLISTEN EN CELLISTEN NIEUW 
Docenten: Hebe de Champeaux en Willemijn Knödler
Data: zaterdag 21 september en zaterdag 5 oktober 2019, Akoesticum, Ede

HET ZANGERSKOMPAS
Docent: Wilko Brouwers
Data:   
DE KOM Nieuwegein vanaf level 1: zaterdagen 28 september 2019, 1 februari en 16 mei 2020
DE KOM Nieuwegein vanaf level 4: zaterdagen 21 september en 30 november 2019,
25 januari en 28 maart 2020
CONSERVATORIUM Groningen vanaf level 1: zondagen 29 september 2019, 2 februari en 17 mei 2020
CONSERVATORIUM Groningen vanaf level 4: zondagen 22 september en 1 december 2019, 26 januari en 29 maart 2020
Tijd: 10.30-17.00 uur
Locaties: De Kom, Nieuwegein en Groningen, Prins Claus Conservatorium

SCHUBERTIADE
Docent: Christine Brandenburg
Datum: woensdag 9 oktober 2019, 10.30-16.30 uur, Akoesticum, Ede

ADEMTECHNIEK VOOR BLAZERS NIEUW  
Docent: Pauliina Lievonen
Data: zaterdag 12 oktober en zaterdag 2 november 2019, 13.00-17.00 uur,  Akoesticum, Ede

ORLANDO DI LASSO LAGRIME DI SAN PIETRO
Docenten: Sascha Mommertz, Hildegard Moonen en Tanja Obalski
Datum: 21-25 oktober 2019, maandag 11.00 uur-vrijdag na het diner, Eigentijdserf, Westelbeers

J.S. BACH ORKESTSUITE 4
Docent: Mimi Mitchell
Datum: 26-27oktober 2019, zaterdag 10.00-zondag 17.00 uur, Akoesticum, Ede

KAMERMUZIEKONTMOETINGSDAG Let op: gewijzigde datum!
Datum: zondag 27 oktober 2019, 10.30-17.30 uur, Factorium Podiumkunsten Tilburg

STRIJKKWARTET
Docent: Miranda Rademaker
Datum: vrijdag 8 november 2019, 10.00-17.00 uur, De Kom, Nieuwegein

JOHANNES CICONIA O ROSA BELLA
Docenten: Jacqueline Dubach en Christopher Kale
Datum: zaterdag 9 november 2019, 10.00-17.00 uur, Akoesticum, Ede

MUSIC MIX WEEKEND 1
Data: 16-17 november 2019, zaterdag 11.00 uur-zondag 17.00 uur, Buitengoed Fredeshiem, Steenwijk
Er is keuze uit 5 workshops:

  1. CUBAANSE ZANG NIEUW Docent: Jorge Martinez Galán.
  2. SONGWRITING Docenten: Remco Jacobs en Daniël Muskitta
  3. ARAMESE en MODERNE ARABISCHE ZANG, een kennismaking  NIEUW Docent: Anass Habib
  4. TARAF, ROEMEENS EN HONGAARS ZIGEUNERORKEST NIEUW Docent: Anneke Frankenberg
  5. IERSE MUZIEK OP Z’N IERS Docent: Annemarie de Bie

MAX BRUCH OCTET VOOR STRIJKERS
Docent: Miranda Rademaker
Datum: 23-24 november 2019, zaterdag 10.00-zondag 17.00 uur, Akoesticum, Ede

EFFECTIEF STUDEREN VOOR STRIJKERS
Docent: Peter van Praagh
Datum: zaterdag 30 november 2019, 10.00-17.00 uur, Lebret, Oosterbeek

BLAZERSENSEMBLE
Docenten: Francien Post en Ingrid Slangen
Datum: 7-8 december 2019, zaterdag 10.00 uur-zondag 17.00 uur, Conferentiecentrum De Glind, De Glind

MUZIEK VOOR ADVENT EN KERST
Docent: Bert Honig
Data: 7-8 december 2019, zaterdag 10.00-zondag 17.00 uur, Akoesticum, Ede

ENGELSE EN KELTISCHE CHRISTMAS CAROLS
Docent: Tatiana Lina
Data en locaties: donderdag 12 december 2019 in de Dekenkapel van de Pieterskerk, Utrecht
                            vrijdag 13 december 2019 in de Waalse Kerk, Den Haag
Tijd: 10.30-17.00 uur

MUSICEREN MET KERST VERNIEUWD
Docent: Peter van Os
Data: 24-27 december 2019, dinsdag 16.00-vrijdag 10.00 uur, Eigentijdserf, Westelbeers

WAT IS NOU EEN AKKOORD? NIEUW        
Docenten: Robert de Bree en Wilko Brouwers
Datum: zaterdag 11 januari 2020, 10.00-17.00 uur, Akoesticum, Ede

COMMUNICEREN? KOM MUSICEREN!
Docent: Ingrid Slangen
Datum: zondag 12 januari 2020, 10.00-17.00 uur, Akoesticum, Ede

VASKS EN WHITACRE, KLANKVELDEN EN STILTEGEBIEDEN NIEUW
Docent: Fokko Oldenhuis
Data:
woensdag 15 januari van 10.30-16.30 uur en vrijdag 17 januari 2020 van 13.00-17.30 uur met om 16.30 uur een openbare eindpresentatie! Pianobegeleiding 17 januari: Irina Sisoyeva
Locatie: Lutherse Kerk, Utrecht

SCHUBERT EN RESPIGHI VOOR BLAZERS NIEUW
Docent: Kees van der Harst
Datum: 18-19 januari 2020, zaterdag 10.00-zondag 17.00 uur, Akoesticum, Ede

BAROKVERSIERINGEN MAKEN NIEUW
Docent: Robert de Bree
Datum: zondag 19 januari 2020, 10.00-17.00 uur, De Kom, Nieuwegein

STRIJKKWARTET
Docent: Miranda Rademaker
Datum: vrijdag 24 januari 2020, 10.00-17.00 uur, De Kom, Nieuwegein

GABRIELI, DUBBELKORIGE MUZIEK VOOR INSTRUMENTALISTEN NIEUW
Docenten: Matthijs van der Moolen en Ivan Iliev
Datum: 8-9 februari 2020, zaterdag 10.00-zondag 17.00 uur, Buitengoed Fredeshiem, Steenwijk

WENEN VOOR KOOR EN STRIJKERS NIEUW
Docenten: Kees Hilhorst en Marjolein Berkvens
Datum: 15-16 februari 2020,
zaterdag 10.00-zondag 17.00 uur, Akoesticum, Ede

DE GEBOORTE VAN DE CELLO
Docent: Elske Tinbergen
Datum: vrijdag 6 maart en zaterdag 7 maart 2020 (twee identieke cursussen)
Tijd: 10.00-17.00 uur
Locatie: Akoesticum, Ede

ARCADIA: VROEGE ITALIAANSE MADRIGALEN
Docenten: Adrián Rodríguez Van der Spoel en Paulina van Laarhoven
Datum: 7-8 maart 2020, zaterdag 10.00-zondag 17.00 uur, Buitengoed Fredeshiem, Steenwijk

MINIMAL MUSIC MAKEN
Docenten: Katharina Gross en Arnold Marinissen
Datum: zondag 15 maart 2020, 10.00-17.00 uur, Muziekgebouw aan ’t IJ, Amsterdam

MUSIC MIX WEEKEND 2
Data: 21-22 maart 2020, zaterdag 11.00 uur-zondag 17.00 uur, Buitengoed Fredeshiem, Steenwijk
Keuze uit 5 workshops:

  1. SCHATKIST WERELDMUZIEK: OEKRAÏNSE LIEDEREN NIEUW Docent: Tatiana Lina
  2. DICHTERLIEFDE VAN SCHUMANN VOOR KOOR NIEUW Docent: Harry de Beer
  3. KLEZMERORKEST Docent: Jaap Mulder 
  4. FILMMUZIEK Docent: Peter van Os 
  5. NEW ORLEANS BAND NIEUW Docent: Simon Stiller

STRIJKKWARTET
Docent: Miranda Rademaker
Datum: vrijdag 3 april 2020, 10.00-17.00 uur, De Kom, Nieuwegein

SWEELINCK PSALM 150 VOOR KOOR EN INSTRUMENTAAL ENSEMBLE
Docent: Hebe de Champeaux
Datum: zaterdag 18 april 2020, 10.00-17.00 uur, Akoesticum, Ede

PIANOSAMENSPEL KLASSIEKER
Docent: Caecilia Andriessen
Datum: zaterdag 25 april 2020, 10.30-16.30 uur, Akoesticum, Ede

KROATISCHE KLAPA VOOR MANNENSTEMMEN NIEUW
Docent: Tatiana Lina
Datum: zaterdag 9 mei 2020, 10.00-17.00 uur, Dekenkapel van de Pieterskerk, Utrecht

DUBBELOCTET VOOR BLOKFLUIT
Docent: Bert Honig
Datum: zaterdag 16 mei 2020, 10.00-17.00 uur, Lutherse Kerk, Utrecht

SCHUBERTIADE
Docent: Christine Brandenburg
Datum: woensdag 20 mei 2020, 10.30-16.30 uur, Akoesticum, Ede

MUZIEKWEEK VAN AZNAVOUR TOT ZELENKA KLASSIEKER
Docenten: Coert Bremmers, Susanne Gersch, Ines Leijen, Peter van Os en Elske Tinbergen
Data: 19-24 juli 2020, zondag 11.00 uur-vrijdag na het diner, Eigentijdserf, Westelbeers

KAMERMUZIEKWEEK EN KAMERMUZIEKVIERDAAGSE KLASSIEKERS
Docenten: Ingrid Slangen, Pauline Terlouw, Christiaan Thomasius e.a.
Locatie: Eigentijdserf, Westelbeers
Kamermuziekweek: 26-31 juli 2020, zondag 10.00-vrijdag 20.00 uur
Kamermuziekvierdaagse: 2-5 augustus 2020, zondag 10.00-woensdag 20.00 uur

MUZIEKINSTRUMENTENBOUWCURSUSSEN                        

HET BOUWEN VAN EEN KLEIN DRAAIORGEL        
Docenten:
Henk Tiecke, Piet Simons, Jan van de Pol
Data:
7 december 2019, 18 januari, 22 februari, 4 april, 2 mei en 6 juni 2020, 10.00-16.00 uur, Werkplaats Houtwerk/Bouwerskontakt, Ede         

BLOKFLUITONDERHOUD NIEUW
Docent: Jan Bouterse
Datum: 14 december 2019, 10.00-17.00 uur, Akoesticum, Ede

HET BOUWEN VAN EEN STRIJKINSTRUMENT       
Docent: Kees Roos
Data: 3 en 4 januari, 1 februari, 29 februari, 28 maart, 25 april, 23 mei, 20 juni, 19 september en 31 oktober 2020, 10.00-17.00 uur, Werkplaats Houtwerk/Bouwerskontakt, Ede

HET BOUWEN VAN EEN AKOESTISCHE GITAAR
Docenten: Francesco Leicher, Jan van Cappelle, Maarten Borstrok
Data:
11 januari, 8 februari, 21 maart, 18 april, 16 mei, 13 juni, 5 september, 3 oktober, 14 november en 12 december 2020, 10.00-17.00 uur, Werkplaats Houtwerk/Bouwerskontakt, Ede

HET BOUWEN VAN EEN BLOKFLUIT OF TRAVERSO
Docent: Jan Bouterse
Data en tijd in overleg met docent, Alphen a/d Rijn

INSTRUCTIEDAG HOUTDRAAIEN                
Docent: volgt
Datum: volgt, Ede of Utrecht

 

Wijzigingen voorbehouden